news-img

Publicēšanas datums: 03.06.2021.

Kāpēc atkal uzrodas cistīts?

Par cistītu pacienti parasti dēvē to, ko mēs, mediķi, saucam par primāru nekomplicētu apakšējo urīnceļu infekciju. Tā izraisītāja visbiežāk ir cilvēka zarnu trakta bakteriālā mikroflora, kas no zarnu trakta, kur tā dabiski atrodas, ir nonākusi urīnceļos, kur šīm baktērijām nav jābūt. Stāsta ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Juglas klīnika'' urologs Edvīns Norvelis

Urīnceļu infekcijas izraisītu cistītu ārstē ar antibakteriāliem līdzekļiem.

Pirmreizēju cistītu sievietēm (iegurņa orgānu anatomisko atšķirību dēļ slimo biežāk nekā vīrieši) sāk ārstēt ar 5–7 dienu antibakteriālu terapiju. Pēc ārstēšanas kursa kontrolei nepieciešams veikt urīna analīzi. Par izārstētu no cistīta varam uzskatīt tikai tad, ja ir atgriezusies normāla pašsajūta un ir normālas analīzes.

Cistīti nereti atkārtojas, pat vairākas reizes gadā, un tādā gadījumā ir nepieciešama detalizēta izmeklēšana. Atkārtoti cistīti var būt sekas neatbilstošai antibakteriālajai terapijai vai nepilnīgai izārstēšanai (pašsajūta uzlabojas, bet analīzes nav kontrolētas). Mūsdienās daudzu slimību gadījumā ļoti plaši tiek lietotas antibiotikas, un nereti attīstās baktēriju rezistence pret kādu konkrētu antibiotiku.

Atkārtotu cistītu gadījumā ieteicama arī urīna bakterioloģiska izmeklēšana (nosaka arī baktēriju jutību uz konkrētiem antibiotiķiem).

Tomēr atkārtota cistīta gadījumā neiesaku uzreiz ķerties pie antibiotikām. Lai atvieglotu nepatīkamās sajūtas, palīdz nespecifiski pretiekaisuma līdzekļi, tautā saukti par pretsāpju līdzekļiem. Nepieciešams nodot analīzes un kopā ar ārstu meklēt recidīva iemeslu.

Ņem vērā! Vieglākos gadījumos un arī profilaksei var lietot dabas augu produktus gan tējas, gan kapsulu, gan dražeju formā.

Vairāk lasiet žurnāla ''100Labi padomi'' 2021. gada jūnija izdevumā 

Saistītas ziņas

news-img
24.09.2024.

Kas jāzina par gripu: atbild speciālists

news-img
23.05.2024.

Melanomas piesardzība – profilaktiskajām pārbaudēm ir liela nozīme!

news-img
06.02.2024.

Mākslas terapija palīdz labāk justies šajā pasaulē

news-img
18.08.2023.

Vesels ēdis skolas bērns!

news-img
17.07.2023.

Melanoma pielavās nemanot. Paliec dzīvs!

news-img
30.05.2022.

Sūdzības par dedzināšanu aiz krūšu kurvja vasarā biežākas

news-img
15.12.2021.

Stress veicina dedzināšanu aiz krūšu kaula

news-img
27.01.2021.

Krūšu implanti

news-img
22.05.2023.

Maijs – melanomas piesardzības mēnesis: pārbaudi dzimumzīmes!

news-img
23.07.2024.

Plastikas ķirurģija – krūšu skaistumam un sievietes labsajūtai

Visas ziņas